HAKKIMIZDA

GOPSEM (Gaziosmanpaşa Satranç Eğitim Merkezi) 10.11.2007 tarihinde TSF İstanbul  ilçe temsilciliği olarak açılmış olup açıldığı günden itibaren Satranç camiasına her türlü katkıyı ve desteği vermeyi ilke edinmiş, anafikrinde her yaşta ve her seviyedeki Satranç severlere eğitim vermek bulunmaktadır. Merkezimizin kapıları herkeze açık olup üyelik  yapılmamaktadır.

GOPSEM olarak Anne ve Babaların çocukları için yaptıklarını ve uğraşlarını takdirle karşılıyoruz. Bunun için merkezimize girdikleri andan itibaren kendilerini sıcak bir ortamda bulmalarını ve onlara kendi yerleriymiş gibi hissettirmeye çalışıyoruz.

GOPSEM Satranç eğitimleri, satranç camiasında kendini kanıtlamış ve değerli hocamız Sn.Hasan Kılıçaslan tarafından verilmektedir. Biz GOPSEM olarak alt yapıya çok önem vermekteyiz bundan dolayı eğitimlerimiz 4 - 5 yaşınından itibaren başlayarak, birçok kardeşimiz burada kendilerini yetiştirmektedirler. Ne kadar genç yaşta hayata iyi hazırlarsak onları gelecekteki hedeflerinde karşılarına çıkacak olan engel ve korkularına o kadar hazır olacaklarının inancındayız.

GOPSEM'de Satranç çocuklara bir oyun gibi değil, Hayat tarzı, Yaşam tarzı ve katkısının neler sağlayabileceğini anlatılmaktayız. Birçok kardeşimiz Satrançı oynarken kaybedince eksiklerini bulmayı, kazanınca daha yolun başında olduğunı düşünmeye başlamış, kazanmanın ve kaybetmenin kendilerine neler kattığını bulmuşlardır. Bu sayede Aile hayatlarında, Okul hayatlarında, Özel hayatlarında  kullanmayıda öğrenmişlerdir. Bunun dışında da diğer konularda her zaman destekçi olmaya çalışıyoruz.

GOPSEM açıldığı günden bu yana çeşitli turnuvalar düzenlemiştir. HIZLI, KAPALI ELO, RAMAZAN, TAKIM, ÖZEL GÜNLER ve Türkiyede ilk olarak yapılan  BAYRAK  turnuvası önde gelmektedir. Turnuvalar bölümünde, duyurular ve sonuçlar hakkında detaylı bilgilere ulaşabilirsiniz. Turnuvasız Satranç olmayacağını düşünen bizler imkanlarımızı maksimum seviyede kullanarak yaptığımız turnuvalar, İstanbul ve Türkiyede (okul turnuvaları hariç)  düzenlenen turnuvalar içinde çok önemli bir yer almıştır.

GOPSEM olarak bizler tüm Satranç severlere daha iyi hizmet vermeye ve bunlarıda hak etmeye çalışıyoruz, bu yüzden daha yolun başında olduğumuzu, camiaya ve satranç severlere daha çok katkıda bulunabileceğimizin bilincindeyiz.

Ayrıca artık sizinde bir siteniz var, burası siz Satranç sevenlerin Türkiye de Satrançla ilgili olarak her konuda sorularına cevap bulabılecekleri ve paylaşımda bulunabilmele-ri amacıyla kurulmuştur. BİZİ İZLEMEYE DEVAM EDİN..

 

Saygılarımla,

Tayfun KOCABALKAN
GOPSEM
Gaziosmanpaşa Satranç Eğitim Merkezi 
tkocabalkan@hotmail.com