Tayfun Kocabalkan
tkocabalkan@hotmail.com
Türkiye Satranç Şampiyonası
04/04/2012

    Türkiye Satranç Şampiyonası bu sene  05.02.2011 13.02.2011 Tarihleri arasında  Antalyanın Kemer ilçesinde yapıldı .Limra Hotelde yapılan turnuva birbirinden çekişmeli maçlara sahne oldu , bu sene kalite ve katılımcı bakımından diğer senelere göre daha güçlü, daha kaliteli oyuncuların olması  Turnuvanın kalitesini  gerçekten çok arttırdı .Tabi burada Satranç Federasyonununda bu seneye özgü ödül ve katılımcı programıda etkili olmuştur .www.tsf.org.tr  den turnuva yazılarını takip edebilirsiniz.

  

    Turnuvada  bu senenin birincisi Emre Can oldu kendisini tebrik ediyor başarılarının devamını diliyoruz .Emre Can son senelerde yetişen gençlerin içinde en göze çarpan çok yetenekli bir satrançcı  biliyorum ki bu başarısı burada kalmayacak  ve  kısa zamanda  kendisini dahada yükseklerde göreceğiz. Emre sen bunu yapabilecek kapasitede ve bilgidesin  başarılarının artacağına inanıyorum , tekrar tebrik ederim .

   Turnuvanın diğer derecelerini 2. Mustafa Yılmaz 3. Engin Topak paylaştılar . bu genç kardeşlerimiz gelecekte çok iyi yerlerde olacaklar önlerinde daha çok uzun zaman var gelecek sizlerin arkadaşlar sizler bunu başarabilecek seviyedesiniz.

  Turnuvanın en göze çarpan noktaları  gençlerimizin gayet başarılı maçlar çıkarması oldu.Benim burada dikkatimi çeken  Demre Kerigan  önümüzdeki senelerde gerçekten isminden çok söz ettirecektir, genç kardeşimiz bende varım demiştir göreceksiniz bu kardeşimiz çok iyi maçlar oynayacak bize çok iyi seyirlik maçlar izletecektir. Başarılarının devamını dilerim .   Bir diğer oyuncuda Bayanlarda genç kardeşimiz Hilal Öztürk  be sene artık satrancı istediği gibi oynamaya başları istediği gibi yönlendirmye başlamıştır bana göre  bu turnuvada gayet başarılı olmuştur  gelecekte Hilal ide çok iyi yerlerde  göreceğimize inanıyorum vede kendisini  bu kadar zorlu vede kaliteli bir turnuvada gösterdiği başarısı için tebrik ediyorum .

   Dip birkaç not eklemek istiyorum , birincisi; bana göre bu turnuvanın  tur sayısı azdı  ben  sayı için bir şey söylemek istemiyorum çünkü  turnuvayı  organize edenlerin  az olduğunu bildiklerine eminim. İkincisi ;   böyle yüksek kaliteli ve gerçekten özelliği olan turnuvalarda benim fikrim kimse yanlış anlamasın  UKD si olmayan yada UKD si çok düşük oyuncuların alınmasını doğru bulmuyorum , çünkü burada insanlar reting almak için gayet büyük mücadele veriyorlar seviyenin biraz daha yüksek tutulması taraftarıyım . Seviye yüksek tutulursa oyuncularımızın retinglerinin daha kısa sürede yükseleceğine inanıyorum .Düşük seviyedeki oyuncular için illerde farklı turnuvalar yapılabilir. Orada oynasınlar kendilerini geliştirsinler retinglerini arttırsınlar . hepinize saygılar sunarım.

 

T.Kocabalkan1521 kez okundu. Yazarlar

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın

Yazarın diğer yazıları

xı. Benidorm Satranç Festivali - 08/12/2012
Satranç Festivali Nasıl organize Edilir.
27.Schwarzach Open Satranç Turnuvası - 29/08/2012
27.Schwarzach Open Satranç Turnuvası
2012 Yıldırım ve Elo Turnuvası - 18/06/2012
2012 Yıldırım ve Elo Turnuvası
Yazılarıma başlarken - 04/04/2012
Yazılarıma başlarken
Viyana chess open - 04/04/2012
Viyana chess open 17.08.2011
Türkiye Küçükler Şampiyonası - 04/04/2012
Türkiye Satranç Şampiyonası ve Türkiye Küçükler Şampiyonası
İstanbulda Elo turnuvası - 04/04/2012
Gopsem tarafından düzenlenen Elo turnuvası 06.04.2012 Cuma günü saat 19:30 da başlıyor.
Türkiye Yıldızlar Şampiyonası - 04/04/2012
Türkiye Yıldızlar Şampiyonası